neděle 7. června 2015

Parný víkend u Třebíče

Minulý týden na štafetách jsem se konečně pěkně rozběhal a ještě v neděli odpo jsem si říkal, že přihlášení do elity zas nebude takový trest. Pondělní probuzení mě však trošku zkazilo plány. Při jednom z mála štafetových seběhů jsem šlápl do nějaké ďoury a trochu si převrátil koleno. Moje fyzioterapeutka mi na to dala vynikající mastičku a naordinovala neběhání a že o víkendu by to mohlo být použitelné. Bylo... a nebylo. Koleno bylo v klidu (navíc bylo pro jistotu zatejpované), zradilo však přetížené lýtko... a vedro, hrozné vedro, pekelné vedro.
Start v sobotu čtvrt hoďky před druhou nevěstil nic dobrého, teploměr ukazoval ve stínu něco kolem třicítky a Vysočinské lesy propouštěly hříšně moc paprsků. Výsledkem byl pěkný Černý Petr :)

K1: Proběhnu loukou a pak po průseku skoro na kontrolu... Ups, on to není průsek, ale plot (zásek na minutu)

A tak to pokračovalo závodem dál a dál... 

Na K4 přišel kope(če)k, únava, chůze, radost z občerstvovačky na K5
K5: Radost z občerstvovačky odešla, další byla až na K17 (dle časů vítěze po dalších 35 minutách, pro mě po 50 min :))
K6-11 Vezu se s Matějem Kamenickým, aspoň trošku vzpruha, pak mi ale Matěj utíká
K12-13 Punková pasáž... číňani rozsypali do mapy čaj a stavitel někam mezi zrnka prdl kontroly... jooo, to bylo v lese nadávek
K15-17 Trocha seběhu, gelík s příchutí koly (fuj, to byl hnus) a občerstvovačka. Navíc jsem objevil, že bude ještě další!
K20 Nekonečný postup. Červené pasáže ukazují, kde jsem byl součástí chodeckého klubu. Stehno už úplně tuhé. Pravá noha by běžela, levá se nechá táhnout...
K25 Blíží se cíl a vidina vody v cíli. Předbíhá mě Pavlík Brlica, který mě hecuje, ať se potáhnu s ním. S díky odmítám. O mínu později podobná akce s Nogou. Tomu jen řeknu, ať pohne zadkem a Pavlíka docvakne. 
CÍL Bublinková voda, fuj, hnus. Nepitná voda, nebudu riskovat. Pivo? Řídím, řada, tak nic

Trocha navigačních problémů dom a hurá na vyhlídku pěkného vysočinského middlíku. Příjde, nepřijde? Kdo ví?

Víme, my všichni, co jsme tam byli. A my, co jsme byli i v sobotu, jsme věděli, že ne všechny bílé lesy budou tak úplně bílé, stejně tak i zelené pasáže. No, výběr byl nicméně náhodný, tak bylo potřeba riskovat. 
Noha byla docela v pohodě, vedro bylo furt stejné, ne-li větší. No, nenadělám nic. Zkoušel jsem to fičet. Dobrý nápad, jen koukat na buzolu. Hned na dvojku se dvakrát vysekám o zbytky plotu, ale fičím dál. 

Osmička přinesla první zásek. Hledání pseudomelioračky ve fekálním zeleno-zeleném hustníku nic moc. Spolu s volbičkou na desítku to vyústilo v to, že mě dojel Víťa Bravený. Fyzicky jsem měl (dle mého soudu) trošku navrch, ale mapově to bylo trápení. Asi dvakrát nebo třikrát jsem Víťu trhl, ale ten mě vždycky dojel. Poslední zbytky šancí aspoň na průměrný výsledek jsem pohřbil na K20, kde jsem ve fekálu (podle gps asi jenom ještě ve štafách?) potkal nějakou bažinku v otevřeném prostoru, co nebyla v mapě. Řekl jsem si, že jsem moc nízko, a tak jsem šel kolem vody hore kopcem... Pak jsem pochopil, že to asi nebylo správně. Řádně naštván jsem se přesunul k oplocence, od které jsem to pak dohledal. Následující kopec jsem si pak šáhl na zbytky sil, trochu se opálil na louce a snažil se tvářit na doběhu inteligentně :)


anicka24rajče.net
Aničce patří díky za fotku

Jo a ještě nedělní výsledky

Žádné komentáře:

Okomentovat