pondělí 18. května 2015

Visalajské béčka

Skoro po roce a půl jsem našel pár minut času k napsání krátkého článku... Minulý víkend byly v závodím kalendáři na programu áčka, jenomže tak trochu z ruky. Terény vypadaly slibně, ale routování trasy Vsetín - Albrechtice u Sušice říkalo 5 hodin cesty. Navíc blížící se námi pořádané MČR ve sprintu a sprintových štafetách (kde jsem jako HR) jednoznačně cestu zrušily. Nakonec jsem našel přece jenom na sobotu trochu času, a tak jsem vyrazil na béčka směr Visalaje. Béďa mě označil jako jednoho z favoritů, což u mě zpravidla předurčuje fiasko :)

Když jsem v pátek skládal dopravu, tak mě trošku zaskočilo, že při startu 00 ve 12hod byla prezentace jenom do 10.30, navíc hrozilo, že se půjde z parkoviště do centra skoro 2,5km výšlap. Já věříc mapy.cz jsem ráno vyrazil, dle plánu 85 km a dvě hoďky cesty.... Když jsme po 90. minutách pohodové jízdy dorazili na shromaždiště a já zaparkoval, tak jsem zjistil, že je 10 ráno a mám krásných 3,5 hoďky no startu... Nu což, dal jsem si trochu svačiny, zakempil pod rozkvetlým stromkem a sledujíc sporadické poryvy větru s pylem jsem zevlil.

Nu a co samotný závod? Parametry 10,2km / 640m převýšení / 26 kontrol zaváněly dlouhým kopcovitým middlem. Naštěstí to tak úplně nebylo. Těžký horský les dal potrápit na fyzičce a občasné volby daly potrápit i mysli. O nějaký lepší výsledek mě připravila zbytečná chybka na K18, druhou občerstvovačku. V zeleném na JV od kontroly bylo dalších několik žlutých fleků, a tak jsem tam lítal jak pako. Téměř 4 minuty chyba. Navíc jsem pak začal v posledním kopci na K22 už trochu tuhnout, takže nemůžu říct, že by to bylo fyzicky na 100%.

Nakonec jsem uzmul pěkné třetí místo. Ale chybičky zamrzí. Mohl jsem stát s Peťou společně na "virtuální" bedně. A virtuální proto, že jsme hned po doběhu odfičeli směr ValMez chystat sprint... Takže připisuji malou omluvu pořadatelům za nedostavení se na bednu ;-)


Závěrem přikládám výsledky.

Tož tak a za rok a půl (či dřív) snad bude něco dalšího 

Žádné komentáře:

Okomentovat