neděle 20. října 2013

Jeseň na Slovensku

Po viac ako mesačnej odmlke zpôsobenej zdravotnou indispozícou som sa rozhodol ísť na preteky. A pretože v Českom kalendári závodov nebola žiadna oslnivá ponuka, vydal som sa na Slovensko. Navnadila ma ukážka nedelného závodného priestoru - miesta, kde bývala ťažba zlata. Sobotný závodný priestor bol zasa osvedčený terén z Veľkej ceny Slovenska 2011.

Sobotná mapa
Nedelná mapa

Vzdialenosť na sobotné preteky bola asi 170km, a tak sme sa s Peťou rozhodli vyraziť už v piatok, aby sme sa aklimatizovali a nemali to ráno tak ďaleko. Ako ubytovanie sme zvolili hotel Vyšehrad v Nitrianskom Pravne, ubytovanie bolo pekné, ceny priaznivé - odporúčáme!

Sobotný kopcovatý pretek bol fyzicky aj mapovo náročný. Našťastie bol koniec októbra a podrast už skoro nebol. A na Slovensku sme čakali horšiu mapu aj stavbu tratí! Čiže skutočnosť bola lepšia ako očakávanie.

Moje postupy zo sobotnej strednej trati (middlu)
Foto zo sobotného dobehu (by Pavel Klabouch)
Na nedelu som sa naozaj tešil. A preteky sa mi veľa páčili! Priestor bol oveľa lepší ako som očakával! Tratě boli rovnako ako v sobotu nádherné, na Slovensko skôr nadpozemské :)

Moje postupy z nedelnej strednej trati (middlu)

Nedelny les

Výsledky pretekov pridám neskôr, lebo počas písania článku neboli k dispozícii. Zato som však našiel krásné fotky zo soboty a z nedele od Pavla Klaboucha.

PS: Keď máte problémy s prekladom, skúste použiť google translator :-)

UPDATE:

Tu nájdete výsledky pretekov zo soboty a nedele.

Žádné komentáře:

Okomentovat