pátek 6. září 2013

Jak se to dělá v Bulharsku

Po příjezdu ze Švédska jsem stále nemohl běhat, a tak jsem se aspoň jal pořádat závody. První na programu byl Magnus Cup. Vždycky jsem si chtěl při pořádání vyzkoušet, jak se dělá výpočetka, a tak jsem k tomu dostal příležitost. Musím přiznat, že to byla dost tvrdá zkušenost. Zvládnout všechny přihlášky a nalosovat startovky (na 3 etapy) ještě šlo, ale vrchol přišel při první etapě zhruba 5 minut po startu 00.
Problémy s centrálou způsobily nepravidelný příjem elektřiny a po několikerém probliknutí pročítač prostě zamrzl :-D Po spuštění softík zahlásil, že má poškozený soubor se závodem a hned začala sranda. Po pár minutách jsem vyhrabal nějakou zálohu (asi den starou), kterou jsem nakonec použil. Takže někteří lidi byli velmi překvapeni, když při doběhu nebyli v systému. No co, prostě jsem si je přidal do kategorie, zkontroloval si jejich start (podle startérských startovek) a nakonec to nějak dopadlo :-)

Volné chvilky po Magnus Cupu jsem trávil přípravou mapy na Mistrovství Valašského království. Letos je na programu dvojzávod - dopoledne sprint, odpoledne krátká. Doporučuji všem, kteří nemají v plánu lovit kapříky, štafetovat se na Hané, ve Švédsku či v Maďarsku.

Ale teď už k názvu článku. Proč "jak se to dělá v Bulharsku?" Dostal jsem nabídku dělat asistenta IOF advisora na JWOC, který bude přiští rok právě v Bulharsku, v horském centru Borovets.
Během kontrolování jsme se i stihli podívat, jak Bulhaři pořádají - shodou okolností měli zrovna Mistrovství Bulharska na klasice.
Tratě byly docela zajimavé, terény pekelné (zvlášť pro mě, který jsem dlouho nic nedělal), ale tisk mapy už trošku horší. Vlastně doteď nevím, jestli ta jedna kontrola "konec rýhy" byla postavená na rýze, která byla v mapě či nikoliv...
O něco zajímavější byla aréna. Tu bych doporučoval prážáků, aby někdy navštívili, když říkají, že k nám do Moravu jezdí do Bulharska :-P Parkování naprosto neorganizované. Kdo má víc odvahy vjet do bordelu, tím má větší šanci zaparkovat. Toalety jsou na závodech naprosto zbytečná věc, stejně jako jakýkoliv bufet. Vyvěšovat výsledky není potřeba, stačí když spíkr občas něco zahlásí a voda do cíle patří jen když se zadaří :-)

No, věřím, že naše klasika bude na trošku jiném levelu :-) Pokud už kliknete na odkaz, tak si trošku pohrajte...

Mapu mám jenom z nedělních štafet, tak se můžete pokochat tamními terény:


Při cestě domů jsme stihli ještě krátkou zastávku v Sofii, kde byly zbytky po růžových vojácích...
Žádné komentáře:

Okomentovat