sobota 13. července 2013

Švédsko 3: Souboje chodců

Už uběhl víc jak týden od setkání s kamenem a koleno pořád protestuje. Sice chodit už můžu v pohodě, ale o běhání jsem si zatím mohl leda tak nechat zdát. V pondělí jsem se optimisticky přihlásil na čtvrteční sprintový trénink, avšak z plánů docela sešlo. No co, aspoň jsem se chtěl provětrat a projít se s mapou.
Říkal jsem si, že to bude nuda, ale vlastně až tak hrozné to nebylo. Špatně jsem zvolil volbu na jedničku, a tak jsem se ve své kategorii "chodců" zapojil před kontrolou až na poslední místo za babičku s vnoučaty, paní s kočárkem a pána... s pivasem. Babičku s vnoučaty jsem si namazal na dohledávce dvojky, kde zastavili dál před stromem. Zároveň jsem se tam dotáhl na paní s kočárkem, která se na štěrku trošku zasekla - a navíc začala mapovat trojku, kterou jsem já už měl nachystanou. Zato pán s pivasem byl větší oříšek. Porušoval pravidla občasným poklusáváním, čímž mi situaci výrazně komplikoval! Přetahovali jsme se spolu až do čtvrté kontroly, kde jsem mu ušel...
Zbytek trati pak byl poměrně nudný. V dáli před sebou jsem viděl ještě jednoho polochodce, který se občasnější klusem vzdaloval. Nakonec jsem došel do cíle s průměrem kolem 10:30min/km. Vlastně jsem se vyvaroval mapových chyb, takže jsem se svým výkonem spokojen! :-)

Sprint Nykoping
Na sobotu byl pak v plánu výlet na etapu třídenních závodů Eskilstuna Weekendu - třídenních závodů. Peťa si chtěla zaběhnout klasiku, tak si vybrala šestikilometrovou trať. No, byla to pro ni pěkná škola - takový trochu ultralong. Ale holt zkušeností se dají sbírat jedině praxí. To já si s ohledem na mírně zlepšený stav nohy vybral tříkilometrovou trať s tím, že to nějak dojdu. Na Petinu radu jsem se zkusil trošku rozběhnout. Šlo to teda jenom po cestách a občas v lese a vypadalo to spíš jak běh postřeleného jelena, ale tak nějak se začít musí. Až na dvě mapové minichybičky jsem šel docela dobře. Skutečný průměr jsem stáhl pod 10 min/km, takže jsem celkem šel kolem 33 minut. A dokonce jsem zkončil zhruba 16. z asi 90. lidí - takže spokojenost. Ono ještě aby ne za to startovné :-)

3 Dagars Eskilstuna

Peťa na doběhu
Odpoledne patřilo regeneraci a koukání na štafety, u kterých jsem spíš spal než že bych je sledoval :-)

Na příští týden je v plánu už konečně nohu rozběhat, aby mě to tu začalo správně bavit...

Žádné komentáře:

Okomentovat