neděle 28. července 2013

Švédsko 4: Výlet k polárnímu kruhu

Ve Švédsku jsme se už docela pěkně zabydleli, já rozjel své pracovní a regenerační nasazení na 100% a Peťa tu kombinuje pekelné točení s vařením. Prostě taková severská idylka.

Já už se zmohl na nějaké poklusávání, které však vydržím jen pár kiláků. A zvládám to spíš do kopce, než z kopce. Ale i tak nás tu potkalo pár tréninků. Švédi tu ani o prázdninách nezahálí s trénováním, a tak nás čekala další etapa klubového tréninkového závodu Summer cup, tentokrát middle. Já šel zbaběle jenom krátkou trať, ale i to mi stačilo, abych se z ní vrátil dostatečně hotový.

Summercup n. 5 - middle

Dokonce se povedlo nafotit i pár fotek v cíli.

Peťa po tréninku

Razím cílovku

Ještě předtím, než jsme se vydali k polárnímu kruhu, tak jsme si dali trénink a oběd na farmě našeho hostitele... Měl tam pro nás nachystaného příjemného společníka.


Mé bafuňářské povinnosti a taky trochu touha vyjet na sever nás donutila udělat si výlet na Oringen, který byl letos až skoro u polárního kruhu. Dokonce jsme si říkali, že bychom si mohli udělat výlet až za něj, abychom si mohli říct:"Jo, byli jsme tam", ale nakonec z toho sešlo, páč to bylo ještě asi 100km...

Peťa u jezírka cestou na sever
Hodinka do půlnoci a venku se ne a ne zatáhnout. Nakonec takové světlo vydrželo celou noc (čas na hodinkách: 23.04)
Ranní probuzení cestou do Bodenu - už vysvitlo sluníčko
Cestou jsme spali asi 70km od Oringenu - na odpočívadle. Naštěstí to bylo kousek bokem a provoz byl slabý, a tak se dalo pěkně vyspat. Poté jsme dorazili na shromáždiště a přihlásili se do nějakých openů. I tak to byl vcelku zážitek. Já osobně si na mé 7.5 km dlouhé trati vystřihl nejednu chybku, což v kombinaci s mým chodeckým tempem znamenalo průměr přes 10 min/km a asi 23. místo.

Oringen E2: Open 9
Výrazně líp se dařilo Peti, která si namazala celé startovní pole a vyhrála Open 10. Dokonce prý porazila i pětinásobnou mistryni světa!

V Bodenu to prostě orienťákem žije - fotka z místního Coopu
Na severu jsme se však ohřáli (ochladili, nechali se pokousat komárama) asi jen 3 dny a jeli jsme zase zpět na jih, protože pracovní povinnosti volaly.
Napolo deštivého dne jsme využili k lovu pár keší a návštěvě místního letiště.

To je on, mého srdce šampión

Letadlo jako na dlani

Kdybych ho nešťouchnul, tak nikam nedoletí!
O volné sobotě jsme vyrazili k místnímu zámečku jménem Nynäs, kolem kterého je docela pěkná mapa, avšak pro normálního smrtelníka embargovaná na závody na příští rok ;-) Proto nebude žádná mapa :-P
Odpoledne jsme si pronajali kanoe, na které jsem Peťu unesl až do Baltského moře :-)

Kočička na kanoe

Nemehlo na kanoe

Dvě prasátka :-)


Žádné komentáře:

Okomentovat