pondělí 3. června 2013

Sem tam ostružinka, sem tam ostnáček

Poslední tři týdny jsem řešil velké dilema, na které z víkendových závodů mám jet. ŽB - Morava vs. ŽB - Čechy. Pro Moravu hovořil terén, pro Čechy zas vzdálenost a obsazení (z pohledu rankingu). A když jsem si o štafetovém víkendu rozsekl nohu pod kolenem, tak jsem usoudil, že nepojedu nikam. Avšak ve středu mi volal ředitel Moravských závodů, že jsem přihlášený, tak ať koukám dojet. A bylo vyřešeno. Čekala mě cesta do Jesenických terénů, kde byl v plánu závod převážně v částech bývalého vojenského prostoru, který dřív sloužil jako německá muniční fabrika - MUNA.

V sobotu se běžel long - a cíl byl jediný. Nezranit se... no teda nerozbít se ještě víc, než jsem byl. Cíl se povedlo splnit, ale výsledek kvůli tomu nic moc. Krom toho, že jsem na to moc fyzicky neměl, tak jsem trochu i bojoval s mapou (hodnocení porostů a vzdálenosti bodových objektů od linií a ploch). Tyhle faktory spolu s tím, že podle pořadatelů jsou v lese pozůstatky drátů a taky ostnatých drátů zapříčinily můj ne úplně skvělý výsledek...

Mapa je již tradičně na mapovém archivu...

Mapa ze sobotního longu
Nejvíc se mi líbila část, která byla nahoře na kopci (pasáž K10 - 14). Tam byl fakt pěkný podhorský les :)
Naopak mě překvapilo, že vojenský prostor, byť 20 let po opuštění vojáky, byl velmi výrazně zabušený.

V cíli jsem letmo koukl mapu a bylo jasné, že nedělní middle bude celý ve vojenském prostoru. Na první pohled to vypadalo, že to bude docela jednoduché (kvůli velkému množství budov), ale zároveň dost zabušené, a tak bude potřeba hledat ideální stopu.

Mně se teda vůbec nedařilo. Už na jedničku jsem šel dost nejistě a v tom trendu jsem pokračoval i ve zbytku trati. Největší záseky přišly v místech se sníženou viditelností - zvlášť hledání vývratů mi fakt nešlo! Začalo to už devítkou, kde mě po vyběhnutí z bílého lesa zastavil takový divný hustník, což jsem z mapy nechápal... No nějak jsem se časem k té devitce doplácal, ale pořád moc nechápu jak. Stejně tak jsem bojoval na dalších vývratech. Jedenáctku jsem ještě ustál, ale 12ku a 18ku vůbec. Zvlášť 18ka byl řekl, že byla dost na náhodu. Šel jsem na ni od výrazného stromu a moc jsem se k ní nedokázal promapovat. Respektive jsem prostě v hustníku koukal a koukal, ale vývrat neviděl. Ono taky je to těžké, když si člověk říká, že od toho vývratu na SZ od kontroly tam vede louka... a ono ne! On to byl semi-open, což však u tak malého prostoru nešlo poznat. No a aby toho nebylo málo, tak jsem se v cíli po vyčtení dočetl, že jsem disk. No jo, jsem blbý, páč jsem přehlíd kontrolu. Hmm... stane se, příště se ale stát nesmí! I tak přidávám výsledky.
Jinak ale byla trať pěkná - střídání směrů, ryhlostí, délek postupů - zajímavý middle! Jen si neodpustím jednu poznámku :-)
Jak by tak asi mapa vypadala bez vývratů, nebylo by to hezčí a přehlednější? Jo, uznávám - zmizely by nám objekty na téměř třetinu závodů, ale to by se snad dalo nějak vyřešit.

Mapa z nedělního middle

Organizačně byly závody (na to že to byly "jenom" béčka) na hodně vysoké úrovni. Skvělé zázemí shromáždiště, blízké parkování, obsáhlý a fungující bufet - vlastně několik bufetů. Navíc vše bylo doplněno dvojjazyčným komentářem, takže na béčka nadstandard. Stejně tak ubytování v Mikulovické sportovní hale naprosto bez chyby! Prostorná hala a ochotný pan správce byla supr kombinace. Jediné možná škoda, že Racom nebyl napíchlý online, ale to už bych chtěl hodně :-) Takže díky za pěkné závody!

Během celého závodního víkendu probíhaly v jiné části Moravy také nominačky juniorů na JWOC. Boje to musely být zajimavé, téměř každý závod se docela výrazně lišila výsledková listina. Vše podstatné je možné nalézt na jejich Google plus profilu. Takže velká gratulace postupivším :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat