pondělí 27. května 2013

Štafety pro bystrozraké

Znáte to - týden před závodem, konečně trochu času - tak se kouknu, kde vlastně ty závody jsou a co tam bude. Otevřu si stránky závodů a co tam? Nic! No dobře, bylo tam plno věcí, jen bylo potřeba víc proklikat, než jen kliknout na "ČP OB".
Po pár kliknutích jsem zjistil, že toho je na stránkách závodů až dost. Ukázková mapa terénu pro sprint (pokrývající pětinu závodního prostoru) konečně řekla, jak to bude vypadat, páč street view nám ukázalo akorát tak metrové závěje podél hlavní cesty :-)

Street view Karlova Studánka

Ale hezky popořadě. V sobotu se měl závodní víkend zahájit štafetami. Trošku se mi ulevilo, když jsem si našel, že se neběží na východ, ale na západ od centra závodů :-) Od letoška běháme štafety v trošku změněné sestavě, a tak jsem byl přesunut z mého oblíbeného rozbíhání "až" na třetí úsek. Na druhou stranu jsem si aspoň mohl za běhu udávat svoje tempo a nestresovat se tím, že balík to zas rve bordelem (a kopřivami) hlava nehlava. 
A jakže dopadly výsledky ankety? Těžko říct, páč blogspotu to úplně nefungovalo. Ale každopádně převýšení na mou K1 bylo pouze 65 metrů, což bylo o dost míň, než jsem čekal :-) Na divácké jsem si Máru vyfotil (s 18x zoomem), abych se ujistil, že to je on. Pak už hurá na trať!
Co mě ale trošičku zaskočilo bylo farstování v závěru trati. Člověk přeběhl přes mostek, vyšplhal na horskou prémii a najednou byl půl míny za konkurencí... Tak jsem si řekl WTF, ale že mám být příště holt rychlejší... A jak že teda bylo farstování doopravdy?

Modrá - 828m, Červená - 910m, Zelená - 967m + horská prémie
K18 je podle mého průzkumu falešná uzlovka...
Ale uvidíme, třeba pořadatelé zveřejní farstování a já se mýlím... Každopádně jsme celkově doběhli na sedmém místě, za což patří klukům poděkování!

Na doběhu (Foto: Lubomír Tomeček)

Mapa s postupy
Po finiši následovala krátká obědová přestávka a hurá na sprint. Teoretická příprava proběhla, fyzická snad taky, tak jsem si říkal, že by to mohlo být dobré. Trošku mě rozhodil o půl hoďky odložený start, ale tak to se holt stává... Pořadatelé stihli během zimy mapu oproti ukázkám upravit do správné podoby sprintového klíče, takže se na ni dalo pěkně běžet, jen to chtělo domapovat ten les v okolí K14. Pravda, tratě (jako obvykle) delší - asi si ještě stále pořadatelé nevšimli, že máme směrný čas 12 minut, nikoliv 12-15. Na pruhu mapy to byla trochu motanice, což jsem ale očekával, takže nebyl problém. Vlastně to byl hodně pěkný závod. Několik voleb postupů a člověk musel být furt ve střehu, aby se ve změti čar neztratil.
Výsledkově to nebylo špatné, ale mohlo by to určitě být lepší. Deváté místo je takový průměr.
Vzhledem k brzkému startu jsem pak zvládl cvaknout i pár fotek, tak se na mě vy rozmazaní moc nezlobte :)

Sprint cup
Pro srovnání přikládám opět takovou předzávodní rychlomapku:
Rychlá příprava na sprint
Večer následovala jen pozdní večeře, pivko a hurá spát do kina. Ráno pak následovaly další štafety. Shromáždiště stejné jak v sobotu, jen divácká se přesunula, takže stačilo už jen desetinásobné přiblížení :-) Což však vyvážila pozávodní hodinová řada v bufáčí...
Anketu jsem naštěstí vypsal na sobotu, páč v neděli bych dost utřel. Absolutní přenížení na jedničku bylo mezi 40 a 10 metry! Jako jo, pak jsme si to bohatě vynahradili, ale stejně... :)

Mapa s tratí
Farstování bylo opět velmi rozhozené. Špatnýma farstama se určitě dalo ztratit celkově dvě minuty. No tedy samozřejmě na prvním úseku míň, páč tam vlak pomáhá k doběhnutí expresu. Na třetím už je to horší. Každopádně nám (a hlavně Márovi) se to povedlo a výsledkem je pěkné čtvrté místo! Tak třeba to na podzim dopadne ještě líp :)

PS: Děkuji pořadatelům za zahlcení (nejen) mého počítače .doc soubory (Word)

Žádné komentáře:

Okomentovat