středa 1. května 2013

Soustředění ve Švédsku + Tiomila (kapitola 1)

Tak jsem si zas jednou řekl, že je vcelku jedno, jestli se budu učit doma (a u toho spokojeně brázdit Valašské kopce), nebo jestli si udělám výlet na sever do Švédska a budu tam brázdít nekonečné bažiny.

Kopce zněly dobře, ale bažiny vyhrály :-) Pak už následoval jen přesun do Katowic na letadýlko (mohu doporučit dopravu z Ostravy). A už mě vítalo Švédsko svou otevřenou náručí. Pak už jen spánek a zjišťování, co se za ten rok změnilo.

Nezměnilo se skoro nic, takže jsme druhý den vyrazili vyzvednout francouzskou sekci na Arlandu a cestou zpět jsme si střihli takový jeden tréninkový závod na Tiomilu. Na to, že to byl první Švédský trénink po roce, tak to nebylo až tak špatné. Fyzicky jsem dostal trošku naloženo, páč to bylo v pěkně měkkém. Navíc volbička na 16ku nepatřila k těm nejlepším ;-)

Tiomilarepeten
Další den jsme se už pomalu začali připravovat na víkendovou Silva league. Začalo se říkat, že to bude docela po rovině, a tak bude potřeba malinko procvičit azimuty. No což, taková švýcárna je ideální trénink :-) Navíc se běželo na mapě, která z větší části ještě nebyla dokončená, takže ten trénink se úplně nabízel. Ustál jsem ho se ctí až na 11tou kontrolu. Pak už jsem nějak uhnul ze směru a abych nebrzdil ostatní, tak jsem to už pak střihl do cíle :-)

Azimutový trénink

Naposledy jsme se v týdnu vyspali v našem baráku, zvedli kotvy a vyrazili směr Tibro, dejiště víkendové Silva league. Cesta trvala půl dne, a tak jsme se rozhodli, že druhou půlku dne si dáme trénink v terénech relevantních víkendovým závodům.

Silva league - trénink
A jak že to vypadalo o víkendu? Kdo si počká, ten se dočká :-) Jediný internetový zdroj je místní mekáč... Dochází mi baterka v noťasu, takže pokračování příště...Žádné komentáře:

Okomentovat