středa 8. května 2013

MČR Sprint - Chrudim

Tak máme za sebou první pořádné letošní místrovství ČR. A jaké mám z něj pocity? Takové dost rozporuplné... Marně přemýšlím, jestli začít tím, co se povedlo, nebo tím, co se nepovedlo ;-)

Tak na úvod začnu mapou s postupy, ať je něco, čeho se chytit...
MČR Sprint H21
Co se týče kvality mapy, ta myslím, že byla docela v pohodě. Některé body ukázkové (tréninkové) mapy shrnul už Štěpán hrobař do hezké ukázky, u které se snad dá říct jen "WTF?!"

Případně další zajimavé čtení lze najít u Mrazáka, který se do toho taky pořádně obul a v podstatě vše významné už vyřkl.

Takže já se vyjádřím jen k pár (pro mě zásadním bodům), které spíš budou takové doplnění k Mrazákovým poznámkám:
Důvod vzniku nepřekonatelné zdi s poloviční šířkou je docela jednoduchý a je to hlavně upozornění pro další stavitele. V OCADu v módu pro stavbu tratí je totiž ona značka 707 špatně nadefinovaná - je tam se šířkou 0,35mm. A stavitel, který moc neví (nezná přesně klíč) tak snadno udělá chybu. Zvláštní je, že ta samá značka je v módu pro kreslení mapy nadefinovaná správně.
Ale dle mého názoru je ono použití červené barvy na kraji kolečka nesmyslem tak aj tak... měla tam být černá!

Mě naštěstí takhle věc ale moc nezaskočila, páč jsem si udělal nějakou přípravu a věděl jsem, že to může být zavřené. A při pohledu od K1 už bylo jasné... Spíš jsem udělal chybu na tom, že jsem si nevšiml té díry ve zdi, kde se dalo přiběhnout ke kontrole ze severní strany. Mám sice na buzole lupu, ale ta díra, která byla stejně široká jako zeď (0,4 mm) fakt nebyla viditelná, takže jsem dobrovolně ztratil pár vteřin cestou zleva. Příště by to možná chtělo průchodovou značku?

Samotná trať ale pro mě byla docela zklamání. Já osobně tam napočítal 7 nějakých smysluplných volem, zbytek byly spíš takové pseudovolby, kde dost bilo do očí správné řešení. Ale chápu, že televize je televize... To spíš nechápu, proč takové (občas i horší) tratě měly i jiné kategorie. Na druhou stranu viděl jsem třeba H21B, která se mi zdála hodně povedená!

Další věc je pak, že (snad) všechny tratě byly docela dost časově přepálené. To se snad nenašel v celém velkém pardubickém oddíle někdo, kdo by tratě oběhal a zjistil, že ani ti nejlepší chlapi se zdaleka nepřiblíží ke 12 minutám? Natožpak ženské?

A když už se pochlubil Mrazák, tak se pochlubí svým výtvorem aj já...
Sprint v Chrudimi by Rouman

Specialní poselství Mrazákovi (třeba si to přečteš):

1. Červené křížky jsou v ISSOMu další OCADová zvrhlost. V klíči neexistují, ale OCAD je má... A zmínili se o nich v pokynech, jako o zvláštní značce:"... zvláštní mapovou značkou fialový křížek – zakázaná cesta."
2. Vrstevnice se mi v budově docela líbí. Zkus si vrstevnice na mapu schválně přidat mimo budovy. Zjistíš, že to bude divné, nepřehledné a nebudeš vědět, kde je nahoru a kde dolů. A co pak když ještě nejsou vrstevnice kvůli přehlednosti ve schodech (kolem kterých jsou budovy - viz schody na postupu 17-18), to by pak nebyly vrstevnice nikde a mapa by se tvářila docela jako rovina ;-)5 komentářů:

 1. Dík za poselství :) S těma vrstevnicema máš pravdu, ale ve škole by mě za to vyhodili. Spíš by se to teda mělo nějak sjednotit, v OCADu jsou definovaný pod barákama a když si to někdo přehodí a někdo ne... Tak detailně jsem OCAD nestudoval, napíšu jim, třeba to vylepší.
  BTW pěkná trať :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tyjo a co máš za OCAD? Já mám OCAD10 a tam jsou u ISSOMu automaticky nastavené vrstevnice nad budovama.
   Viz. http://others.rouman.eu/vrstevnice_budova.jpg
   Případně ještě screenshot barev jak je mám v OCADu po spuštění nového dokumentu. S tím, že nastavení jsem snad neměnil:
   http://others.rouman.eu/barvy.jpg

   Ale napadá mě jiná otázka, dá se někde najít "vzorový" soubor pro OCAD, jak má vypadat pořadí barev? Ideálně někde od IOF...

   Vymazat
  2. Aj sorry, zkoušel jsem to na zdi místo na budově (nechápu, proč je ikona zdi jako plocha...). A chybná šířka zakázané linie je špatně jen v OCADu 10. V OCADu 11 je to ok.

   Vymazat
 2. "Pardubickém oddíle" se pise male p a "12ti" se nepise ti

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za připomínku, opraveno.

   PS: Příště by to chtělo míň anonymity, ať vím, komu poslat článek na korekturu :-)

   Vymazat