pondělí 13. května 2013

Bažiny u Dukovan

Vzhledem k blížícím se státnicím jsem se rozhodl udělat si o víkendu výlet na závody a trošku provětrat hlavu. Sice jsem při páteční předpovědi počasí hodně přemýšlel, jestli to má fakt smysl, ale usoudil jsem, že pár bodíků do ranku by se mi hodilo. Navíc závody byly docela za bukem, tak jsem vyrazil.

Ještě jsem se ani nestihl doplahočit do arény a už jsem dostal seřváno od samotného šéfa závodů, že blbě parkuju. No - nebyl jsem řidič a plánek příjezdu jsem fakt neviděl (až dneska jsem ho našel schovaný v jednom z mnoha článků na webu...), a tak jsem s lehkou poznámkou pokračoval na louku stavět stan :)

Už cestou na start mi to nějak netáhlo (asi únavička ze sprintu v kombinaci s kvetoucím jarem) a tak jsem si říkal, že těch 15km bude pěkný trest. No co, moje chyba. Měl jsem víc trénoval a né si nadávat na startu :)

Kliknutím si zobrazíte mapu z klasiky
Při pohledu na mapu jsem si zavzpomínal na loňské Nasavrky a řekl jsem si, že to zas tak hrozné nebude... Asi bych si to neřekl, kdybych mapu rozbalil až do její jižní části :-) Každopádně trať (alespoň v naší kategorii) docela zajímavá. Dojem některým kazili jen občerstvovačky, které občas výrazně zjednodušily dohledávku. Já osobně jsem se prvních asi 5km rozběhával, u toho si na K5 střihl chybu (ztratil jsem se v síti rozhraníček mezi lesem s klackama a lesem bez klacků). Dál už to pak bylo. krom některých blbostí, jako třeba bušení hustníku na K11, docela dobré :-) Tedy dokud jsem nerozbalil mapu a nenašel na jihu vrstevnice :-) A tam jsem začal dostávat jak na běhu, tak hlavně na volbách. K22 ještě docela dobré, tak to šla většina - ikdyž to zleva taky nemuselo být špatné. Ale obíhačka na K24 byla pěkná blbost a výplaz na 25 mě už úplně odrovnal. Takže nakonec klasika docela poctivá. Když se k tomu ještě přidá vytvrvalý déšt, který spolu s mým pozdním startem zapříčinil bažinaté i cesty, tak to bylo výživné. Pravda, příště bude potřeba na klasice víc roztočit mé dlouhé nohy! :-P

Sobotní doběh, zdroj: www.kade.cz


Po závodě následoval rychlý přesun do školy na ubytování, krátká sprcha (pro pesimisty) - v polostudené, (pro optimisty) - v poloteplé, či snad polohorké sprše. Následoval výlet na véču, páč volba jídla od pořadatelů v tělárně byla, ale na guláš jsem zrovna neměl chuť. Původně zamýslené těstoviny jsem sice změnil na pizzu a zapil jsem ji Starobahnem. Následoval přesun zpět do školy, kde pan školník doplňoval běžcům zásobu vitamínu B v podobě docela dobré Černé hory (za to díky mu i pořadatelům!) Já si vzpomněl na poučku, že pivo je prý dobré do finiše, a tak jsem se na doběh náležitě připravil :-)

V neděli nám dokonce už přestalo pršet a občas se ukázalo aj slunko. Pravda, nebylo to moc často, ale určo lepší jak déšť! A jaké to bylo v lese?

Kliknutím na mapu si zobrazíte postupy z middlu
Scénář byl vlastně stejný jak v sobotu. První trochu roviny, pak se proběhnem shromáždištěm a hurá do kopců. Já si říkal, že na middlu je potřeba neudělat žádný pořádný zásek, a tak jsem pro jistotu už na dvojku udělal chybku a oběhl na ni po cestě. Dál to pokračovalo podobně. Na trojku jsem dlouho prolézal hustníkem a na čtverce nepochopil, že ten průsek ve skutečnosti pokračoval až na poslední světlinku. Takže na šestce jsem zkušeně ztrácel na Beťáka přes minutu :-)
Nějak jsem se doplácal na diváckou a vydal se na druhou půlku do vrstevnic. Fyzicky to zatím šlo, ale mapově slabší. Zbytečné přibrždění na kontrole před třináctkou a pomalá dohledávka šestnáctky mi říkaly, že to nebude asi nic moc. Navíc jsem pak obíhal 17ku (což nakonec podle mezičasů nebylo až tak špatně). Následoval už jen horolezecký výstup pod dohledem zkušeného horského vůdce Vaska a konečně pak výšlap na sběrku. Když jsem lezl po louce nahoru, tak jsem koukal, jestli to nešlo nějak oběhnout, ale asi ne... Prostě nás chtěl jen pan stavitel na závěr zabít! A co hůř, opět jsem si potvrdil, že to s pivem byl škaredý mýtus a vůbec mi do toho kopce nepomohlo :-D
Takže trať nakonec poměrně pěkná, na elitu určitě odpovídající. Kontroly dohledatelné a kdo chtěl vyhrát, musel mít natrénováno. Nevím jak jiné kategorie a závodnící, ale já žádné "nebezpečné svahy nad přehradou" nenašel... Ale taky to může být tím, že jsem zvyklý na "nebezpečné Valašské svahy".

Celkový dojem ze závodů nakonec pěkný :-) Počasí sice nevyšlo, ale na druhou stranu se nic nepokazilo. Absence kontrol 108 a 109 byla dobrým tahem ;-) Jen mě trošku mrzí, že v neděli jsem z komentování dlouho nedokázal zjistit, jak na tom kdo je. Když člověk neslyší celkové časy nebo aspoň ztráty na vítěze, tak se v tom docela blbě orientuje. Kór když tak trochu (víc) vázlo vyvěšování výsledků.

A abych nezapomněl, přidávám sobotní a nedělní výsledky a odkaz na Kadeho sobotní a nedělní fotky.

Žádné komentáře:

Okomentovat