sobota 20. dubna 2013

(Polo)uzavřená mistrovství Valašské oblasti

Nutnost psaní seminárek a touha uzavřít včas ročník školy mě letos nepustila na výlet na motokros do Dolního Bousova. Tak jsem si říkal, že aspoň vyrazím za dva kopce na rychlé proběhnutí v oblasti, kde jsem byl odkojen k orienťáku.
Když už mi ve čtvrtek praskala hlava z intenzivního psaní, tak byly konečně vydány startovky. Kouknu na startovku sprintu - startuji první. Vzpomenu si na Mícu, který zásadně na dvojkombinaci sprint - middle startuje způsobem poslední - první. No nic, supr, aspoň bude dost času na oběd.
Tak si teda otevřu i druhou startovku, abych věděl, kdy jdu... Chvíle koukání a překvapení. Tentokrát nejdu první, ale třetí. Navíc prvních pět nalosovaných lidí ve startovce stejných a za nimi ďoura, kterou zaplácává plno vakantů...
Nedá mi to se nepodívat, kde je chyba. Otevírám stránky Valašské oblasti a hledám něco jako soutěžní řád.
Po chvilce pročítání nalézám příslušné řádky o sprintovém, resp. middlovitém mistrovství...


5.2.      Oblastní mistrovství na krátké trati


5.2.4.    Startovní pořadí v jednotlivých kategoriích se určuje losováním v souladu s Pravidly OB. Startovní interval je 2 minuty. Závodníci neregistrovaní v oblasti a ostatní závodníci startující mimo soutěž startují na začátku startovní listiny.


5.3.      Oblastní mistrovství ve sprintu


5.3.4.    Startovní pořadí v jednotlivých kategoriích se určuje losováním v souladu s Pravidly OB. Startovní interval je 1 minuta. Závodníci neregistrovaní v oblasti a ostatní závodníci startující mimo soutěž startují na začátku startovní listiny.Nějakou dobu na to nevěřícně koukám a říkám si, že to je trošku diskriminace. No ale tak co už, moje blbost, že jsem se nekoukl dřív a nepřihlásil se raději jinam. Ne že by mi vadilo být náhodně nalosován na začátku, spíš mi jde o to, že Valaši nechají "přespolní" prošlapat hustníky a pak si teprv vyběhnou.

Libe mi pak na závodech vysvětlil, že to je proto, abychom neovlivňovali výsledky závodu, přece jenom to je postupový závod na MČR. No ale neměli by nám pak zakázat startovat úplně, nebo nás naopak nalosovat na závěr. Vždyť kdybych chtěl někoho potáhnout a pomoct mu tak před TV kamery, tak je mi jedno, jestli na něj počkám 5 nebo 15 minut... Otázkou je, které řešení by bylo lepší, ale omezovat takhle desetinu všech přihlášených závodů je docela odvaha :-)

No ale konec teoretizování. Podmínky byly dané, a tak jsem se s tím snažil popasovat. A jak to šlo?
Dopolední pěkný lesní sprint probíhající za zvuku motorových pil se mi podařilo díky Bingovým dvěma větším chybám těsně vyhrát :-)
Odpoledne se běžel ve Valašských kotárech middle. Už mi pomalu po dopoledni docházely síly, a tak jsem se musel smířit "až" s druhým místem. Tratě byly opět pěkné, mapa ve většině míst kvalitní. Jediné, co stojí za zmínku, byly 3 vrstevnice cestou na K4, resp. K16. Byl to kopec jak sviňa :-) Dokonce jsem z něj měl podruhé takový respekt, že jsem ho zbaběle oběhl :-D 


Celkově hodnotím oba závody pozitivně, organizace klapala, v bufetu byl dobrý guláš i pivo. Prostě takový přijemný valašský oblž.

Žádné komentáře:

Okomentovat