čtvrtek 4. dubna 2013

Bílé Velikonoce

Velikonoce jsou jedním ze svátků, které jsou docela tradiční. A protože se tradice mají dodržovat, tak jsem se tradičně vydal na Velikonoční soustředění. Letos bylo v plánu proběhat si místa z pořadatelských oblastí EYOCu 2011.
V plánu byla celá kopa různých možných tréninků, ale taky solidní příval sněhu. Bohužel druhá část (ta sněhová) se vyplnila, a tak bylo potřeba v první části (té tréninkové) místy trošičku improvizovat...

Hned na úvod jsem si dovolil postavit trošku techničtější trénink Stavěč - sběrač, který měl prověřit schopnost rychle a přesně doběhnout na objekt. V deseti cm sněhu se však místy změnil trénink na stopovanou a hru "odhrň si sníh ze svého objektu", abys zjistil, jestli je to opravdu on :-)

Trénink č. 1: Stavěč - sběrač
Večer měl být na programu noční trénink na Kunějově, ale bylo rozhodnuto, že v tom počasí jít dva tréninky v tom sněhu nemá smysl, a tak byl program přesunut do Jindřichova Hradce, kde nám Navra postavil rychlý sprintík. 


V pátek jsme si udělali dopoledne výlet až skoro k Českým Velenicím, nebo chcete-li Gmündu. Na programu byly okruhy. Aljoša si nachystal celkem 6 výživných, poměrně dost hustníčkových tratí.
Tady jsou k dispozici i s načmáranýma postupama:
A, B, C, D, E a F.
Jste-li spíš přes faunu (= máte rádi hady), tak si okruhy prohlédněte zde:
A, B, C, D, E a F. Zároveň se můžete pokochat hady i o Peti a Štěpána.
Odpoledne pak proběhla plánovaná Navrova vrstevnicovka. Zhruba od dvanácté kontroly mě začínala neúprosně bolet noha. Pak je už vidět, jak je má linie oranžovo-červené z důvodu indiánského běhu :-)


Pro porovnání s ostatníma je přináším odkaz na hady. 
Večer šéfík zjistil, že v prostoru plánované sobotní klásy leží větší než malé množství sněhu, a tak jsme se v sobotu dopoledne vydali na Kunějov zaběhnout si intervalově původně plánovaný hromadný nočák. Aspoň si člověk na motýlcích mohl vyměnit s ostatníma pár nadávek na mokrý sníh :-) Nutno podotknout, že trénink stavěl Peťa Horvát a na to, že to byla jeho stavitelská prvotina, byl velmi pěkný! Dokonce jsem všechny donutil nahrát postupy online, a tak přináším exkluzivní hadí závody.


Odpoledne nás pak čekal pohodový výlet do Jindřichova Hradce a cestou zpět prohlídka vlakového nádražíčka v Nové Bystřici. 
V neděli byl pak kvůli velmi velkému množství sněhu na programu už pouze jeden trénink - Navrův chameleon. Já jsem se kvůli pajdavé noze nezúčastnil, a tak pouze zprostředkovaně ukázka barvyměnicího tvora. Odpoledne všechny čekalo posilování v teple tělárny kombinované s trochou fotbalu.

Třešničkou na dortu celého soustředění byly Velikonoční americké štafety, které díky množství sněhu v lese dostaly přízvisko sprintové a byly přesunuty do Třeboně. Vzhledem k tomu, že členové oddílu vlastní velké množství časoměřících přístrojů ukazujících polohu, byly tyhle přístroje povýšeny na štafetový kolík a razící systém (2 in 1). Trénink byl rychlý a pozice jednotlivých štafet se velmi přelévaly. Jak celá sranda dopadla můžete zkouknout zde. Výsledky časem doplní Štěpán, který trénink pořádal.

Tož soustředění vcelku povedené, jen to počasí by mohlo být příště lepší :-)

Na závěr se sluší říct, že všechny použité fotky byly ukradeny Dušanovi z prostějovských stránek, kde se rovněž skrývá celá fotogalerie ze soustředka.
Žádné komentáře:

Okomentovat